Na Wspólnej odcinek 3238, 3239, 3240, 3241 [Streszczenie + Zdjęcia]

3238: Czy młodzi Bergowie wygrają z czasem?! Jarek i Eliza zostają obudzeni telefonem – dzisiaj mogą zabrać dzieci do siebie! Bergowie wpadają w panikę – przecież pokój dla Hani i Juniora jeszcze nie jest gotowy! Do pomocy ruszają przyjaciele i rodzina. Czy zdążą przed kontrolą?! Szalony wieczór przedślubny Igi i Michała! Przed wyjściem na swój wieczór panieński Iga jeszcze raz pyta Michała, czy jest pewny decyzji o ich ślubie. Brzozowski nie ma żadnych wątpliwości. Po przyjściu do baru, zaskoczona Iga zastaje Roberta, Sławka i kolegów z pracy… przebranych za kobiety! Równie zaskakującą niespodziankę przygotowują przyjaciele Michałowi! Obie imprezy w końcu się łączą! Ostrowski chce się uwolnić od pięknej i młodej Leny?! Urocza doktor Gawlik od rana nęka telefonami Ostrowskiego. Ewa zaczyna być podejrzliwa. Arek postanawia uwolnić się od zdesperowanej lekarki. Chwyta się kontrowersyjnego sposobu – wmawia doktorowi Adamskiemu, że Lena na niego leci.

3239: Ślub Michała i Igi przerwany! Dziś ślub Michała i Igi. Rano zjawiają się rodzice Kingi – na swój sposób akceptują nową wybrankę swojego zięcia. Kiedy młoda para zjawia się pod USC okazuje się, że z ich kameralnej imprezy nici – czeka na nich cała Wspólna! Tuż przed sakramentalnym „tak” do kościoła wpada zdyszany Robert. Krzyczy do Michała i Igi, że nie mogą się pobrać! Olek złamie celibat dla Anastazji?! Ksiądz Olek odnajduje i przywozi do Anastazji Sebastiana. Chłopak przeprasza za kradzież pieniędzy i prosi o nocleg – jego ojciec jest nadal w ciągu alkoholowym. Anastazja się zgadza, po czym idzie na spacer z Olkiem. Ksiądz wyznaje, że patrząc na nią jego wiara w celibat się chwieje… Żaneta dowiaduje się o Patrycji – a ta zuchwale podrywa Wojtka! Wojtek decyduje się w końcu powiedzieć Żanecie prawdę o Patrycji. Żaneta ostro pyta, czy mąż ma nadal kontakt z dziewczyną! Przestraszony Szulc oczywiście zaprzecza. A Patrycja, na kolejnej lekcji jazdy, zaczyna z nim coraz ostrzej flirtować!

3240: Anastazja załamana – ksiądz Olek wybrał Boga?! Dręczony wyrzutami sumienia ksiądz Olek oświadcza Anastazji, że muszą skończyć ich intymną relację. Rozgoryczona dziewczyna porywa Beatę do pubu i – podpita – oświadcza, że zakochała się w księdzu! Beata nie wierzy – do momentu, aż w pubie zjawia się duchowny i wynosi na rękach pijaną ukochaną! Znaleziono Kingę?! Michał w szoku a Iga ma dość! Robert wyjaśnia Idze i Michałowi dlaczego musiał przerwać ich ślub – w Trójmieście znaleziono kobietę, która może być Kingą! Robert ogląda zdjęcie – twarz kobiety jest tak obandażowana, że Michał nie wie, czy to jego żona. Chce natychmiast jechać do Gdańska. Iga rozpaczliwie oświadcza, że ma dość walki z duchem! Żaneta przyłapuje męża na zdradzie?! Żaneta i Monika biorą w obroty Cieślika. Damian zapewnia, że pomiędzy Wojtkiem i Patrycją nic nie ma! Jednak kiedy Żaneta pojawia się po południu na placu manewrowym, zastaje swojego męża… między kolanami dziewczyny!

3241: Ignaś odzyska matkę?! Michał jedzie do Gdańska, żeby zobaczyć kobietę, przy której znaleziono paszport Kingi. Za nim – po oszukaniu opiekunów – rusza pociągiem Ignaś. Po nerwowych poszukiwaniach Brzozowski spotyka synka przed szpitalem na Wybrzeżu. Obaj wchodzą do salki szpitalnej i patrzą na kobietę – czy to Kinga?! Czy ksiądz Olek i Anastazja potrafią być tylko przyjaciółmi?! Anastazja z gigantycznym kacem budzi się… w łóżku księdza! Dopytuje Olka, czy do czegoś między nimi doszło. Rozedrgany duchowny stwierdza, że ich światów nie da się pogodzić. Ale już po południu… para świetnie bawi się na urodzinach Seby! Kasia i Darek znowu razem – dzięki opiece nad dziećmi Bergów… Eliza i Jarek wybierają się na kurs dla rodziców zastępczych. Proszą Kasię o zajęcie się Juniorem i Hanusią. Bergówna chętnie się zgadza – szczególnie, że w ujarzmianiu dzieciaków ma jej pomóc… Darek!