Odwróceni – ojcowie i córki odcinek 3, 4, 5 [Streszczenie + Zdjęcia]

Odcinek 3: Po śmierci Kowala (Andrzej Grabowski), Blacha (Robert Więckiewicz) staje się głównym podejrzanym. Wskazuje na niego część dowodów, ma jednak alibi, podobnie jak inni starzy pruszkowscy. Prokurator Gołąbek (Olaf Lubaszenko) jest przekonany o winie Blachy. Sikora (Artur Żmijewski) uważa, że ktoś Blachę wrabia. Prosi Lidkę (Joanna Balasz), która z Lato (Tomasz Schuchardt) prowadzi śledztwo w tej sprawie, żeby na jakiś czas przetrzymała w tajemnicy dowody obciążające Blachę. Lato nie jest z tego zadowolony. Pati (Małgorzata Mikołajczak) pyta Skuchę (Mirosław Zbrojewicz) dlaczego nie mogła dodzwonić się do męża, w czasie, kiedy zamordowany został Kowal. Skucha nie wie, co odpowiedzieć. Blacha mówi Pati, że rozmawiał w tym czasie z Cygą (Wojciech Zieliński). Cyga potwierdza to na przesłuchaniu. Rysiek (Janusz Chabior) mówi Sikorze i Lidce o propozycji, którą złożył jemu i Kowalowi Mnich (Andrzej Zieliński) – odświeżenia starego kanału transportu kokainy z Medellin. Sugeruje, że to Mnich stoi za śmiercią Kowala, lecz Mnich także ma niepodważalne alibi. Sikora chodzi na terapię grupową. Wciąż nie może sobie poradzić z traumą po śmierci 15-letniego syna Piotrka. Konfliktuje się też z Lidką o Blachę. Mira (Małgorzata Foremniak) po wiadomości o śmierci Kowala martwi się o bezpieczeństwo Kaśki (Eliza Rycembel). Chce ją zabrać do siebie z mieszkania, które kupił córce Blacha. Kaśka opiera się matce, spędza czas z Danielem (Tomasz Ziętek). Równocześnie świeżo upieczona pani magister przyjmuje od Laury (Anna Dereszowska) i Cygi propozycję pracy w ich firmie. Technikowi policyjnemu nie daje spokoju ułożenie pocisku w głowie zastrzelonego Kowala. Uważa, że coś jest nie tak, ale nie potrafi wyjaśnić co. Czy Lidka i Lato odkryją, kto stoi za zabójstwem byłego gangstera?

Odcinek 4: Blacha (Robert Więckiewicz) zostaje zatrzymany za zabójstwo Kowala (Andrzej Grabowski). Prokurator Gołąbek (Olaf Lubaszenko) jest przekonany o winie Blachy. Blacha ma alibi, ale nie może go ujawnić ze względu na Mirę (Małgorzata Foremniak). Cyga (Wojciech Zieliński) uważa natomiast, że Kowala zabił Mnich (Andrzej Zieliński). Mówi mu to prosto w oczy. W rewanżu Mnich przekazuje Cydze informację, która nim wstrząsa. Prokurator Gołąbek nie odpuszcza Blasze, przesłuchuje jego byłą żonę Mirę i obecną żonę Pati (Małgorzata Mikołajczak), wzywając je do prokuratury na tę samą godzinę. Usprawiedliwia się błędem sekretarki. Kasia (Eliza Rycembel), za radą swojego promotora, który zgodził się być adwokatem Blachy, wyjeżdża z Danielem (Tomasz Ziętek) na Mazury. Tam czekają na nich Marek (Marcel Sabat) i Karol (Bartosz Gelner). Lidka (Joanna Balasz) i Lato (Tomasz Schuchardt) prowadzą śledztwo w sprawie Kowala – technik policyjny, który potwierdził, że Kowala zabito z broni Blachy, mówi im, że wciąż coś się w tej sprawie nie zgadza, lecz nie potrafi wyjaśnić co. Lidka i Lato odkrywają, co robił Blacha w czasie zabójstwa Kowala. Laura (Anna Dereszowska) w sprawach biznesowych wysyła Cygę do Krakowa.

Odcinek 5: Śmierć Cygi (Wojciech Zieliński) wygląda na wypadek – były gangster miał cukrzycę pierwszego typu – lub samobójstwo, ale Lidka (Joanna Balasz) w to nie wierzy. Technik policyjny na peronie, gdzie Cyga wpadł pod pociąg, znajduje tajemniczy kamyk, zakrwawiony tylko z jednej strony. Mówi o tym Lidce i Lacie (Tomasz Schuchardt), który to lekceważy. Karol (Bartosz Gelner) z Markiem (Marcel Sabat) niepokoją się, co wie Laura (Anna Dereszowska) o ich prawdziwych interesach z Cygą – i każą Danielowi (Tomasz Ziętek) jej pilnować. Blacha (Robert Więckiewicz) uważa, że Kowala i Cygę zabił Mnich (Andrzej Zieliński). Podobnie myśli Sikora (Artur Żmijewski). Szukając sposobu, żeby to potwierdzić, Sikora idzie do swojego dawnego przyjaciela, speca od podsłuchów Ucho (Dariusz Toczek). Ucho jest przestraszony pomysłem podsłuchiwania Mnicha, bo w przeszłości już za to zapłacił – Mnich spalił mu samochód i sprzęt. Mimo to decyduje się pomóc. Sikora odwiedza Mnicha i podkłada mu pluskwę od Ucho, jednak Mnich łatwo orientuje się, co jest grane. Po tej wizycie Lato mówi Lidce, że jej ojciec był u Mnicha. Gołąbek (Olaf Lubaszenko) śledzi nie tylko Mnicha, ale by zdobyć dowody obciążające Blachę, realizuje swoją prowokację – w tym celu odwiedza w domu Mirę (Małgorzata Foremniak). Rozmowa Gołąbka i Miry toczy się w obecności jej męża. Laura wpada w coraz silniejszą depresję po śmierci Cygi – troskliwie opiekuje się nią Kaśka (Eliza Rycembel). Także Blacha bardzo przeżywa śmierć przyjaciela, przeciwko któremu nigdy nie zeznawał – dużo pije, przestaje się kontrolować. W pewnym momencie przez sen zwraca do Pati (Małgorzata Mikołajczak) imieniem swojej byłej żony. Gołąbek przesłuchuje Mnicha. Po tej rozmowie Mnich postanawia ostatecznie rozprawić z Blachą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *