Pierwsza miłość odcinek 2710, 2711, 2712, 2713, 2714 – Streszczenie

2710: Jesienne odcinki „Pierwszej miłości” zwiastują mnóstwo zmian w życiu bohaterów serialu. Marysia przeżyje ciężkie chwile. Tymczasem sytuacja w Barbarianie staje się nie do zniesienia. Dorota bierze sobie za cel Mariankę. Mikser poznaje plany Lisowskiego. Kamienica i Barbarian mają zniknąć z powierzchni ziemi. Michał wpada na pomysł rodzinnego obiadu. Marysia jest nieobecna myślami. Zastanawia się, czy nie powinna powiedzieć żonie Materskiego całej prawdy o wypadku. Dziewczyna Rudego komplikuje Arturowi zakończenie transakcji mieszkaniowej. Artur spotyka się z Natalią i poznaje prawdę o piłkarzu. Pomiędzy nim i Natalią wybucha szalona namiętność.

2711: Dorota postanawia powiedzieć pracownikom prawdę. Ku swojemu zdziwieniu, dowiaduje się, że nie mają do niej żalu. Co więcej, postanawiają razem wymyślić plan przeciwko właścicielowi Barbariana. Kalina i Krystian cieszą się swoim szczęściem. Kalina jest zaskoczona, gdy na jej drodze znów pojawia się Witek. Czyżby chłopak postanowił o nią walczyć? Norbert z Olkiem namawiają Sebastiana na inspekcję przeciwpożarową u Pauliny. Sebastian – wyposażony w podsłuch – stawia się u Pauliny. Czy uda mu się poderwać dziewczynę?

2712: Marysia uświadamia sobie, że monitoring miejski mógł ją namierzyć podczas wypadku. Kiedy przychodzi do niej żona Materskiego, Marysia już wie, że została zdemaskowana. Rudy nieświadomy faktu, że Natalię i Artura łączy romans, zaprasza ich na wspólne świętowanie. Artur ma silne postanowienie, by zakończyć układ z Natalią. Czy mu się to uda? Finał konkursu Miss Wadlewa. Emilka robi wszystko, by skompromitować wydarzenie, jednak nieoczekiwanie jej koleżanki stają po przeciwnej stronie. Załamana Emilka musi złożyć broń.

2713: Marysię czeka ciężka próba. Ma pojawić się na pogrzebie Materskiego. Ceremonia zostaje niespodziewanie przerwana przez akcję policyjną. Ku zaskoczeniu Marysi, policjanci zatrzymują jej dobrego znajomego. Gdy pada informacja, że kamienica wraz z Barbarianem ma zostać wyburzona, ekipa desperacko szuka ratunku. Okazuje się jednak, że Lisowski jest zabezpieczony z każdej strony. Straż Wadlewska dostaje pilne wezwanie. Mężczyźni organizują akcję ratunkową, nie mając pojęcia, że zostali wmanipulowani w grubszą aferę.

2714: Kuba jest zaniepokojony stanem nerwów Kaśki, który nadal przeżywa rozstanie z Gosią. W konspiracji przygotowuje z Wiolą plan ratunkowy. Czy plan zadziała i Kaśka znów będzie szczęśliwy? Marysia nie może pogodzić się z faktem, że Ryszard trafi do więzienia zamiast niej. Zamierza się do wszystkiego przyznać. Zjawia się u Sawczuka w gabinecie. Ku zdziwieniu Śmiałka, Emilka wdraża w życie swój projekt zamiany ról w Wadlewie. Mężczyźni nie radzą sobie w nowej rzeczywistości. Satysfakcja płci pięknej nie trwa jednak zbyt długo.