Pierwsza miłość odcinek 2725, 2726, 2727, 2728, 2729 – Streszczenie

2725: Zdesperowana Julka postanawia napisać list do prezydenta i prosić o uniewinnienie mamy. W areszcie Marysia wpada na swojego dawnego wroga… Tymczasem Krystian z Piotrkiem udają się do urzędu, by zarejestrować dziecko. Niestety, Krystian zapomina imienia córki. Zaczyna się nerwowa improwizacja. Seweryn prowadzi dochodzenie w sprawie zaginionej alpaki. Wychodzi na jaw, że w Wadlewie zniknęły też inne zwierzęta. Seweryn przygotowuje prowokację, by schwytać złodzieja.

2726: Z więzienia wychodzi mama Kuby – Marzena. Kobieta nie może doczekać się spotkania z synem. Tymczasem Kuba pojawia się w szkole, gdzie Wiola zdaje maturę. Zabiera dziewczynie wszystkie ściągi. Paweł proponuje Sabinie, by się do niego wprowadziła. Sabina ma jednak obawy. Paweł postanawia zrobić jej niespodziankę i organizuje wypad do luksusowego SPA. Kalina podchodzi do egzaminu dojrzałości. Maturę przerywa jej nagły wypadek. Załamaną dziewczynę znajduje nauczycielka. Czy pomoże jej w tym ważnym momencie?

2727: Marysia jest zszokowana, gdy na skutek intrygi zostaje w celi sama. Wtedy odwiedza ją Lidia. Kobieta wydaje na Marysię wyrok śmierci… Mikser wciąż stara się zbliżyć do Doroty, jednak dziewczyna nie odczytuje jego intencji. Załoga Barbariana, chcąc ratować knajpę przed upadkiem, obmyśla ryzykowny plan. Po wadlewskiej wsi rozeszła się plotka, która skłania złodzieja zwierząt do działania. Seweryn z Olkiem urządzają zasadzkę. Kim jest rabuś?

2728: Kaśce nie podoba się, że Marzena zamierza bezceremonialnie zabrać mu syna. Jednak gdy ta prosi go o pomoc w znalezieniu pracy, Kaśka nie potrafi odmówić. Olek i Seweryn dopadają złodzieja. Okazuje się nim znany awanturnik, Edek. W ramach rekompensaty Edek przywozi Sewerynowi i Karolinie prezent. Nie ma pojęcia, co jest wewnątrz. W areszcie na stołówce dochodzi do ataku na Marysię. Przed śmiertelnym ciosem ratuje ją koleżanka z celi. Marysia zdaje sobie sprawę, że Lidia nie odpuści, póki nie dopnie swego.

2729: Kazanowa i Seweryn debatują, co zrobić z tak dużą gotówką. Ostatecznie postanawiają ją zatrzymać. Seweryn znajduje niezbyt fortunną kryjówkę dla swojej fortuny. Kaśka prosi Dorotę, by przyjęła Marzenę do pracy. Gosi nie podoba się to zaangażowanie Kaśki. Dochodzi do konfrontacji pomiędzy nią a Marzeną. Artur przekazuje zaskoczonej Natalii informację, że Rudy zamierza jej się oświadczyć. Natalia postanawia popsuć szyki piłkarzowi.