Przyjaciółki odcinek 177, 178, 179 [Streszczenie + Zdjęcia]

177: Inspektor sanepidu przeprowadza kontrolę w nowej restauracji Zuzy i Dagmara. Dodatkowo trafia im się wyjątkowo wredna klientka, która wystawia lokalowi zły komentarz i nasyła prawnika. Zuza zaczyna poznawać „uroki” pracy restauratora… Inga zostaje wezwana do szkoły córki. Hania i Pola wybrały się na wagary do centrum handlowego, gdzie zostały przyłapane przez ochroniarza perfumerii na próbie kradzieży. Matka Poli uważa, że Hania ma zły wpływ na innych uczniów i chce doprowadzić do relegowania dziewczyny ze szkoły. Inga po powrocie do domu daje córce szereg szlabanów. Hania czuje się niesprawiedliwie osądzona i postanawia wyprowadzić się do ojca… Anka spotyka pod sądem Tomka. Mężczyzna namawia ją na spontaniczny wypad na lunch. W restauracji menadżer omyłkowo bierze ich za małżeństwo zapisane na warsztaty z kuchni polskiej. Znajomi doskonale bawią się razem gotując i udając parę… Patrycja w końcu ugina się pod naciskiem Eli i umawia na randkę z Mariuszem. Rozmowa nie klei się. Na szczęście, w trakcie spotkania zostają wezwani przez Elę do szkoły tańca, gdzie Mariusz ratuje kobietę z opresji.

178: Po kłótni z Ingą Hania przeprowadza się do Andrzeja. Już pierwszego dnia mężczyzna dowiaduje się, co to znaczy mieszkanie pod jednym dachem z nastolatką. Odwołuje wcześniejsze krytyczne słowa wobec Ingi i stwierdza, że jego była żona jest świętą… Anka proponuje Pawłowi, żeby poznał ją z Tymkiem. Kobieta zmieniła zdanie, uważa, że może jednak mogą zrobić coś dobrego dla chłopca. Nie chce jednak, by w czasie spotkania w domu był Staś… Zuza zaczyna odczuwać trudności związane z samodzielnym wychowywaniem dzieci. Jej starszy syn, Grześ, bije dzieci w przedszkolu. Sprawa staje się na tyle poważna, że chłopcu grozi wyrzucenie z przedszkola… Patrycja na wystawie sztuki współczesnej spotyka Leona. Miejsce odwiedza również Adam. Okazuje się, że Adam i Leon znają się ze studiów. Dorota, by zapomnieć o hydrauliku Sławku, umawia się z przystojnym ojcem koleżanki Mirandki.

179: Dorota nie może przestać myśleć o hydrauliku Sławku. Randka z przystojnym ojcem koleżanki Mirandki odniosła odwrotny skutek do zamierzonego. Natomiast Patrycji nie daje spokoju myśl, że, być może, zna tożsamość biologicznego ojca Klary. Obawia się, że przemilczając swoje podejrzenia przed komisją, działa niezgodnie z prawem. W restauracji Zuzy i Dagmara zostaje przeprowadzona inspekcja sanepidu. Do momentu otrzymania wyników laboratoryjnych lokal musi pozostać zamknięty. Anka odwiedza Tymka w domu dziecka. Dochodzi do wniosku, że chciałaby lepiej poznać tego chłopca. Prosi Pawła, by pomogli mu razem.