Przyjaciółki odcinek 186, 187, 188 [Streszczenie + Zdjęcia]

186: Zuza jest zdecydowana rzucić intratną pracę w Wiedniu. Zdaje sobie sprawę, że jeśli nadal będzie pracowała za granicą, Jasiek odseparuje ją od dzieci. Gdy ma złożyć wypowiedzenie, jej szef informuje, że w banku zapadły ważne decyzje. Po ślubie, który nie doszedł do skutku, dziewczyny bardzo martwią się o Ingę. Kobieta udaje, że wszystko u niej w porządku i rzuca się w wir prac domowych. W rzeczywistości jednak bardzo to wszystko przeżywa. Po dramatycznych wydarzeniach ostatnich dni Anka postanawia zorganizować piknik w domu na wsi. Zaprasza wszystkie przyjaciółki z rodzinami. Podczas pikniku znika Mikołaj, dochodzi do niebezpiecznego incydentu. Do Patrycji z całą mocą dociera, że opieka nad dwójką małych dzieci wykracza poza jej możliwości.

187: Patrycja przygotowuje się do przekazania Klary nowej rodzinie. Kobieta ciężko przeżywa rozstanie z dziewczynką, którą wychowywała od pierwszych dni życia. Maks postanawia zamknąć rozdział swojego życia, kompletnie zrywa relacje z Ingą. Bliscy Ingi są w ważnych momentach życia, dlatego kobieta nie chce obarczać ich swoimi troskami, jednak nigdy nie czuła się tak samotna jak teraz. Staś opuszcza się w nauce, z powodu długich dojazdów do Warszawy ma coraz gorsze oceny i coraz większe braki. Anka i Paweł szukają sposobu, by rozwiązać ten problem. Jednocześnie kobieta zaczyna angażować się w sprawy lokalnej społeczności. Jednak nikt z mieszkańców nie podziela jej zapału. Zuza dowiaduje się od Prezesa, że zapadła decyzja o stworzeniu filii banku w Warszawie. To zadanie zostaje powierzone właśnie jej. Kobieta pracuje jeszcze intensywniej, potrzebuje jednak do tego wsparcia w postaci nielegalnych używek. Prosi Dagmara, by zorganizował jej narkotyki.

188: Patrycję coraz bardziej irytuje nowy sąsiad, Artur (Paweł Małaszyński). Dokładnie przeciwne odczucia ma Mikołaj, który go uwielbia. Życie na wsi daje się coraz bardziej we znaki rodzinie Anki. Sytuacja wymyka się spod kontroli, gdy Stasiek zostaje zawieszony. Inga podejrzewa, że jej byli są oszukiwani przez jedną kobietę. Postanawia podstępem ją zdemaskować. Zuza kupuje nowe mieszkanie w Warszawie, intensywnie pracuje nad budową filii banku w stolicy. Mimo że tego nie zauważa, wspomagacze zaczynają wpływać na jej zachowanie. Jadąc na urodziny chłopców do Gdańska, zostaje zatrzymana przez policję. Policjanci są zdziwieni jej podejrzanym zachowaniem, postanawiają ją przeszukać.