Zakochani po uszy odcinek 205, 206, 207, 208, 209 – Streszczenie

205: Sonia jest szczęśliwa, że pogodziła się z mamą. Dziewczyna postanawia doprowadzić do otwarcia knajpy Tymona, Danuta widząc jej zaangażowanie ma wyrzuty sumienia, że okłamuje ją w sprawie Tymona. Tymczasem Bartek nie może się pozbierać po odtrąceniu przez Sonię, Ania i Czesiek postanawiają mu pomóc i poznać z kuzynką Cześka. Czesiek zdradza też Bartkowi podejrzenia policji o powiązaniach Tymona z Olgierdem i o tym, że Tymon może udawać amnezję. Bartek rozmawia o tym z Sonią, porwanie Tymona mogło być sfingowane. Sonie nie wierzy w to. Tomek wciąż źle się czuje, lekarz, do którego się zgłasza, zleca mu mnóstwo badań. Jeszcze tego dnia Tomek przechodzi tomografię głowy.

206: Klara nie odpuszcza Piotra, za wszelką cenę chce go poderwać. Piotra niepokoi zachowanie kobiety i ma co do niej złe przeczucia. Tymczasem poszukiwania Sylwii doprowadzają policję do Laury, okazuje się bowiem, że kartą laury zapłacono za perukę, jaką nosi Sylwia. Tomek chce porozmawiać z Laurą. Obie z panią Jolą idą w zaparte i zaprzeczają, że mają coś wspólnego z Sylwią. Tomek nie do końca daje się im przekonać. Wkrótce dowiaduje się, że są już wyniki jego badania. Lekarz informuje policjanta, że ma guza mózgu. Tomek jest przerażony.

207: Bartek wyszedł z niezręcznego spotkania z Anią, Cześkiem i jego kuzynką. Nie jest to dla niego czas na nowe znajomości. Niespodziewanie jednak poznaje dziewczynę, Hanię, bo w zamyśleniu omal nie wszedł pod koła jej samochodu. Przejęta dziewczyna zaprasza go na herbatę i tak rozpoczyna się ich znajomość…Tymczasem Malwina martwi się o Tomka, który od poprzedniego dnia nie daje znaku życia. Czuje, że cos jest nie tak. Tomek jest załamany diagnozą i boi się. Postanawia nie wciągać w to Malwiny, nie chce, żeby ukochana przechodziła z nim przez chorobę.

208: Tymon opuszcza szpital, nadal udaje przed wszystkimi, że nic nie pamięta. Bawi go ta sytuacja. Malwina postanawia dowiedzieć się, co dzieje się z Tomkiem, ma złe przeczucia. Podczas ich krótkiego spotkania policjant zrywa z Malwiną. Dziewczyna jest załamana i nie może uwierzyć, że ukochany bez słowa wyjaśnienia ja zostawił. Tymczasem Klara nie daje za wygraną i chce uwieść Piotra. Piotr ma dość jej nachalności i zrywa z nią wszelkie kontakty. Klara postanawia więc spotkać się z Asią. Rozmowa z Klarą niepokoi Asię…

209: Asia po rozmowie z Klarą ma wrażenie, jakby kobieta oskarżała jej narzeczonego o uwodzenie. Klara wciąż intryguje, co wkrótce odkrywa Iza, siostra Asi. Dziewczyna odnajduje w Internecie bloga kobiety. Poznaje jej prawdziwe zamiary, ale postanawia na razie nie mówić o tym Asi i Piotrowi. Do czasu, kiedy Klara wprost oskarża Piotra o dobieranie się do niej. Między narzeczonymi dochodzi do kłótni, którą udaje się zażegnać dzięki odkryciu Izy. Okazuje się, że Klara opisuje na swoim blogu, jak rozbija związki… Pani Jola ma obsesję związaną z tym, że jest śledzona. Popada w paranoję.