Zakochani po uszy odcinek 210, 211, 212, 213, 214 – Streszczenie

210: Bartek zaprzyjaźnił się z Hanką, z którą świetnie się dogadują. Pomaga jej złożyć aplikacje do kliniki w Monachium. Hania namawia Bartka, aby też postarał się tam o stanowisko protetyka. Bartek początkowo nie chce, ale po spotkaniu z Sonią zmienia zdanie… Tymczasem Asia dowiaduje się o rozstaniu Tomka z Malwiną. Nie daje jej to spokoju. Kinga wyjawia jej prawdę o chorobie policjanta, bo uważa, że Tomek musi mieć obok siebie kogoś, dla kogo będzie chciał walczyć z nowotworem. Malwina jest zszokowana, chce być przy ukochanym. Danuta odkrywa kłamstwo Tymona. W kamienicy wybucha afera, bo pani Jola ogarnięta obsesją śledzenia, zamyka niewinnego mężczyznę w komórce. Natomiast Jacek, widząc frustrację Sylwii, proponuje jej udział w firmowym balu maskowym.

211: Sylwia, która ma już dość ciągłego ukrywania się, jest gotowa zgłosić się na policję. Prosi Elwirę, aby skontaktowała się z mecenasem. Dariusz ustala z prokuratorem, że jeśli oskarżona sama odda się w ręce policji, jej wyrok nie zostanie podwyższony, ale karę dwóch lat pozbawienia wolności będzie musiała odbyć w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Malwina wspiera Tomka w trudnych chwilach, a policjant jest wdzięczny Asi, że powiedziała jej o chorobie, bo bardzo potrzebuje teraz ukochanej. Bartek postanawia wyjechać z Hanią do Niemiec. Dziewczyna stara się przekonać Sonię, że nie powinna odrzucać ukochanego. Danuta w końcu odkrywa, jak podle postępuje jej syn. Tymczasem Tymon, za namową Klaudii, symuluje próbę samobójczą.

212: Danuta, przekonana o tym, że Tymon chciał się zabić, wybacza mu. Przeczuwa jednak, że zachowanie jej syna wobec Soni nie jest szczere. Tymczasem dziewczyna cieszy się, że Tymon odzyskał pamięć. Kuba stara się przekonać Bartka, by walczył o ukochaną, a nie uciekał za granicę. W końcu do akcji wkracza pani Jola. Sylwia nie zamierza iść do więzienia o zaostrzonym rygorze, ale ma również dosyć ukrywania się w mieszkaniu Jacka. Elwira radzi córce, by zaszła w ciążę.

213: Do bistro przychodzą 26-letni Michał i jego młodszy brat Antek, który po wypadku komunikacyjnym wymaga rehabilitacji. Rodzice chłopaków nie żyją, a oni od dawna znają się z rodziną Popielów i przyjaźnią z Wojtkiem. Michał, by utrzymać siebie i brata, pracuje jako mężczyzna do towarzystwa. Koleżanka Klary, Ola, wynajmuje go na bal maskowy, by dopiec byłemu partnerowi. Jacek zamierza zabrać na tę imprezę Sylwię. Klara opisuje na swoim blogu związek Asi i Piotra, czym wyprowadza Popiel z równowagi. Wiki zabiera od Marcina wszystkie swoje rzeczy. Policja zamyka sprawę Olgierda i rezygnuje z przesłuchania Tymona. Malwina proponuje Tomkowi, by się do niej wprowadził, a Sonia chce poszukać mieszkania dla siebie, Tymona i dziecka.

214: Tymon dowiaduje się, że Sonia wyprowadza się od Malwiny. Stara się przekonać Danutę, by kupiła im mieszkanie. Malwina organizuje akcję charytatywną na rzecz leczenia Tomka w klinice w Niemczech. Sonia wpada na pomysł, by połączyć otwarcie lokalu Tymona z imprezą charytatywną i licytacją. Sylwia postanawia zrealizować pomysł matki i zajść w ciążę. Z powodu niefortunnego wypadku musi jednak zrezygnować z pomocy Jacka i poszukać innego kandydata. Jej celem staje się bal maskowy.