Zniewolona odcinek 28, 29, 30, 31, 32 – Streszczenie

28: Katia ma zostać matką chrzestną córeczki Jarosławy. Natalia chciałaby urządzić pokoik dla dziecka, lecz Grigorij nie wykazuje entuzjazmu. Chłopi piszą skargę, wskazując na wszystkie okrucieństwa Lidii Szefer. Nikołaj przekazuje pismo marszałkowi szlachty, który wzywa dziedziczkę na rozmowę. Halina wykrada Łukjanowi notatnik i przekazuje go Jakowowi. Ten fałszuje zapiski. Trwają przygotowania do dożynek. Korzystając z zamieszania, Katierina idzie na grób Aleksieja. Nakrywa ją tam Lidia i wściekła nakazuje żywcem zakopać dziewczynę w ziemi. Podczas dożynek w posiadłości Czerwińskich wybucha bunt. Grigorij, próbując uspokoić włościan, za sytuację obwinia Jakowa. Wśród ludności rozchodzi się plotka, że Lidia zakopała żywcem Wierbicką. Chłopi mordują Zachara i podpalają dom, w którym ukryła się ich pani. Stiepan chce zginąć razem z nią. Zostaje wyprowadzony przez Nazara, ale w wyniku poparzeń umiera.

29: Poinformowani o zamieszkach żandarmi interweniują w majątku Szeffer. Na miejsce przybywa wysłany przez marszałka Nikołaj. Do Nikołaja i Sofii dociera informacja o śmierci Katii. Student i młynarz spotykają rzekomą denatkę w starym młynie. Okazuje się, ze Zachar nie wykonał polecenia pani. Katierina dowiaduje się, że Aleksiej nie popełnił samobójstwa, lecz został zamordowany. Wkrótce do schronienia Wierbickiej wdzierają się policjanci. Dziewczynie udaje się schować na stryszku. Grigorij publicznie chłoszcze Jakowa. Orysia w kuźni natrafia na ciężko poparzonego Nazara. Odnajdują ich tam stróże prawa. Kobieta kłamie, by ratować rannego. Podczas rewizji Grigorij znajduje w pokoju Jakowa pieniądze. Przywraca mężczyznę do służby, lecz na surowych warunkach. Dowiedziawszy się o śmierci Katii, Czerwiński jedzie na jej grób. Gdy spotyka ją tam żywą, traci przytomność.

30: Natalia zaczyna obsesyjnie bać się swoich poddanych. Nie chcąc zostawać sama w majątku, wyjeżdża do ojca do Nieżyna. Grigorij rozkopuje mogiłę Katii. Nie znalazłszy ciała, domyśla się, ze dziewczyna żyje. Każe ludziom przeszukać las. Kiedy to nie przynosi rezultatu, postanawia kupić majątek Szeffer. Prosi bank o pożyczkę na ten cel. Orysia opiekuje się poparzonym Nazarem. Mężczyzna prosi ją o rękę, lecz wybranka odrzuca oświadczyny. Katierina odnajduje Nikołaja i prosi go o pomoc. Otrzymuje pieniądze i list polecający. Przy okazji informuje Doroszenkę, że śmierć Aleksieja nie była samobójstwem. Nikołaj podejrzewa swojego szwagra Grigorija. Wycieńczona podróżą Katia dociera do Kijowa i mdleje na ulicy.

31: Grigorij nabywa majątek Szefferów, gdyż jest przekonany, że Katierina została kupiona razem z wsią. Natalia wciąż choruje na nerwy po tragedii w domu przyjaciółki. Zaczyna irytować męża swoimi obawami przed służbą. Półżywą Katię przygarnia z ulicy Wasilinka, pracownica domu publicznego. Właścicielka przybytku ograbia Wierbicką z pieniędzy, zabierając też list polecający.

32: Katia bardzo wolno dochodzi do zdrowia, tymczasem Madame ma już wobec niej plany. Chce jak najszybciej wykurować dziewczynę, gdyż liczy, że zainteresuje się nią pewien bogaty dziwak z Holandii. Grigorij szuka Katieriny przez policję. Cały czas nadużywa narkotyków. Coraz bardziej ma też dość swojej żony. Nikołaj Doroszenko chce wyjaśnić sprawę śmierci Aleksieja Kosacza. Wierbicka usiłuje wydostać się z domu publicznego, jednak Madame skutecznie jej to uniemożliwia. Jakow znajduje sprytny sposób na pozbycie się ciężarnej Halki.