Zniewolona odcinek 33, 34, 35, 36, 37 – Streszczenie

33: Holenderski dziwak ogląda Katierinę. Jest zachwycony jej urodą. Tymczasem w domu publicznym dochodzi do zbrodni. Zdegenerowany inspektor policji morduje Wasilinkę. Katia, która widziała zabójcę, chce zawiadomić służby. Nie robi tego na prośbę Madame. Wierbicka czeka na odpowiedź od przyjaciół, do których wysłała listy z prośbą o pomoc w uwolnieniu się ze szponów Madame. W Czerwince Grigorij nadużywa morfiny oraz opium i zaczyna poważnie chorować. Orysia nadal pielęgnuje poparzonego Nazara.

34: Po tragedii w domu publicznym Katia jako świadek wydarzenia jest w niebezpieczeństwie. Zabójca wraca na miejsce zbrodni i szantażuje sutenerkę, Madame Makarową. Grigorij Czerwiński daje w okolicznych gazetach ogłoszenia z wizerunkiem Katii. Mężczyzna coraz bardziej ją osacza. Ziszcza się przebiegły plan Jakowa, by pozbyć się ciężarnej Haliny. W majątku Czerwinskich odbywa się huczny ślub kobiety z Panasem. Grigorij silnie uzależnia się od morfiny. Podczas jednego z narkotykowych transów nawiedza go Kosacz z raną w okolicy serca. Widząc popadającego w szaleństwo męża, Natalia żąda, by się leczył.

35: Halina odwiedza Jakowa. Prosi, by ten nie wysyłał Panasa do wojska ze względu na ich niedawny ślub. Mężczyzna godzi się na tę prośbę, ale zmusza Halę, by po raz kolejny mu się oddała. Upojony narkotykami Grigorij Czerwinskij atakuje Nataszę, która spada z wysokich schodów. Lutowicz, który zamordował w domu publicznym Wasilinkę, przychodzi do stręczycielki, Madame Makarowej, i żąda wysokiego comiesięcznego haraczu. Katierina przysłuchuje się tej rozmowie i próbuje zastraszyć przestępcę. Nie uświadamia sobie, że jako świadek zbrodni znajdzie się w niebezpieczeństwie. Gdy gazety publikują jej portret, Katia decyduje się na ucieczkę.

36: Madame Makarowa, właścicielka domu publicznego, z pomocą Potapa więzi Katię. Sutenerka chce sprzedać dziewczynę bogatemu Holendrowi. Mężczyzna żąda, by Katia udawała małą dziewczynkę i ofiarowała mu swoją niewinność. Odurzona środkami nasennymi i alkoholem, Katia broni się i ucieka z pokoju Holendra. Wpada na Andrieja Żadana, który udziela jej pomocy. Jakow stara się o nakaz werbunku dla Panasa. Mieszkańcy Czerwinki dowiadują się o zdradzie Halki. Zraniony małżonek chce ją wyrzucić z domu, ale wtedy zjawiają się wojskowi z rozkazem wcielenia go do armii. Natalie wybacza mężowi jego brutalne zachowanie. Pod wpływem emocji i niedawnego upadku dochodzi u niej do poronienia. Tylko dzięki pomocy lekarza kobieta pozostaje przy życiu. Medyk informuje Grigorija, że jego żona nigdy nie będzie mogła zajść w ciążę.

37: Oburzony Holender oskarża właścicielkę domu publicznego Madame Makarową o oszustwo. Andriej spłaca mężczyznę z nadwyżką i organizuje dla niego huczną zabawę, a nazajutrz przekonuje Makarową, by uwolniła Katię. Gdy dziewczyna dowiaduje się, że zawdzięcza Żadanowi wolność, ucieka z obawy, że będzie chciał ją wykorzystać. Zgłasza się do służby w majątku Korieniewych. Dzięki listowi polecającemu od Nikołaja otrzymuje tam posadę guwernantki młodego dziedzica, Wołodii. Wzburzony ogłoszeniem w gazecie ojciec Natalie robi awanturę Grigorijowi. Natalie, która niechcący wszystko słyszy, prosi ojca, by zabrał ją do domu. Czerwinskij popada w obłęd i znowu zaczyna pić. Poprzysięga sobie, że odnajdzie Katię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *