Zniewolona odcinek 38, 39, 40, 41, 42 – Streszczenie

38: Grigorij dowiaduje się, gdzie przebywa Katierina i natychmiast do niej jedzie. Wicegubernator chce wyrzucić Katię z pracy. Dla wszystkich staje się oczywiste, co Nikołaj i Jelena czują do siebie. Ponieważ lekarz stwierdził, że Natalia nie może mieć dzieci, Aleksander nie wypłaca posagu Czerwinskiemu. Rozwścieczony Grigorij odsyła rzeczy żony do Nieżyna. Gdy Jakow zabiera rodzinie Panasa krowę i oszczędności, Halka stara się o pracę jako służąca, ale nikt nie chce jej zatrudnić. Wbrew obietnicy złożonej Afanasijowi, próbuje ukraść z domu pana trochę jedzenia. Przyłapuje ją Pawlina. Żadan przeznacza pieniądze na fabrykę perfum, o której marzy Olga. Ojciec każe jej wyjść za mąż przed Bożym Narodzeniem. Olga odwiedza Żadana w szpitalu i daje mu do zrozumienia, że chce zostać jego żoną.

39: Grigorij, szukając Katieriny, dostaje mnóstwo fałszywych wiadomości o niej. Jeden list jednak napawa go nadzieją. Wołodia pod okiem Katii przygotowuje się do występu przed swoim ojcem chrzestnym. Okazuje się, że jest nim Andriej Żadan. Mężczyzna uzmysławia sobie, że widział Wierbicką w domu publicznym. Wieczorem u Korieniewów zbiera się śmietanka towarzyska. Olga obnosi się ze swoimi feministycznymi poglądami. Katierina przyłapuje Jelenę i Nikołaja w niezręcznej sytuacji. Natalia, wbrew woli ojca, postanawia wstąpić do klasztoru. Orysia wraca do Czerwinki. Halina zostaje najmitką w odległym chutorze. Mimo zaawansowanej ciąży bardzo ciężko pracuje. Kobieta prosi Nazara, by wziął Oleksę do pomocy i wyuczył chłopca na kowala.

40: Andriej Żadan w obraźliwy sposób wypomina Katii jej przeszłość i żąda, by natychmiast opuściła ona dom Korieniewa. Nikołaj znajduje Rieszetnikowa umierającego w przytułku. Próbuje namówić go do złożenia zeznań obciążających Grigorija. Nikołajowi coraz trudniej zapanować nad miłością do żony wicegubernatora, którą spotyka na co dzień. Młodemu Czerwińskiemu udaje się dotrzeć do Madame Makarowej, ale nie uzyskuje od niej żadnych informacji na temat Katii. Wieczorem idzie z Kadosznikowem na bal do wicegubernatora. Tam spostrzega Wierbicką. Jednak z powodu choroby traci przytomność. Okazuje się, że stan zapalny w nodze mężczyzny może skończyć się gangreną.

41: Katia musi uciekać przed zdesperowanym Grigorijem. Pomaga jej Nikołaj Doroszenko i jego przyjaciel Żadan. Ekonom Jaszka mści się na Halce. Zabrania gospodarzom najmować ją do pracy i zabiera rodzinie jej męża wszelkie środki do życia. Czy wreszcie, ktoś ujmie się za biedną dziewczyną? Nikołaj próbuje przywrócić honor zmarłemu przyjacielowi Aleksiejowi Kosaczowi. Chce, by Rieszetnikow zeznawał w sądzie przeciwko młodemu Czerwinskiemu. Co z Katią, gdzie się ukrywa?

42: Katierina ukrywa się w domu Żadana. Kupiec, którego Grigorij Czerwinskij poznał w drodze z Kijowa, sprowadza do Czerwinki sektę. Sprytny przywódca sekty owija sobie Grigorija wokół palca. Czy wyleczy Grigorija z nękających go demonów? Nikołaj postanawia rozwiązać sprawę swojej wielkiej miłości. Postanawia być razem z żoną wicegubernatora. Czy mu się to uda? Jak rozwiąże sprawę z Jegrem Rieszetnikowem? Olga Płatonowa, stara się, by Andrzej Żadan jej się oświadczył. Dowiaduje się, że u Żadana mieszka młoda kobieta. Postanawia sprawdzić, kto to jest. Rozpoznaje w Katierinie guwernantkę Korieniewów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *